Studentka Uniwersytetu Gdańskiego Mistrzynią Europy

Lilly May Niezabitowska – studentka Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego została mistrzynią Europy do lat 21 w olimpijskiej klasie ILCA 6. Zawodniczka sekcji żeglarskiej w zawodach rozgrywanych w hiszpańskiej Pollensie na Majorce przez całe zawody znajdowała się w czołówce i ostatecznie pokonała z dużą przewagą broniącą tytułu Włoszkę Emma Mattivi.

Lilly May Niezabitowska na gorąco relacjonowała swój występ dla PZŻ:– Jestem niesamowicie szczęśliwa, udało mi się spełnić wszystkie założenia, jakie miałam na te regaty. Żeglowałam równo kończąc wyścigi głównie w top10, czułam że jestem szybka i rozumiałam, co się działo na akwenie. To wszystko, plus podejście na luzie (uśmiechanie się do aparatu na każdej boi), pozwoliło mi wystartować do ostatniego wyścigu z przewagą aż 31 punktów. Już po pierwszej halsówce wiedziałam, że mam złoto! Teraz czas na świętowanie i chwilę odpoczynku, bo już pod koniec miesiąca Puchar Księżniczki Zofii na Majorce, a w lipcu Mistrzostwa Świata do lat 21 – mówi Lilly May Niezabitowska.

Gratulacje dla naszej studentki, to niesamowity sukces. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy, także podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Żeglarstwie – zawodniczka Lilly May Niezabitowska  z pewnością będzie sporym wzmocnieniem naszej reprezentacji – dodał Prezes AZS UG Piotr Walczak.

Zdjęcie: Polski Związek Żeglarski