Monika Trawczyńska Akademicką Mistrzynią Polski!

Monika Trawczyńska zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski w ergometrze wioślarskim! Niesamowity wyczyn zawodniczki AZS Uniwersytet Gdański, absolwentki Uniwersytetu Gdańskiego, która obecnie jest pracownikiem Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Gdańskiego.

W Warszawie udział wzięło blisko 570 osób z 51 uczelni, którzy walczyli w dwóch kategoriach – lekkiej i open – na dystansie 1000 metrów.

Uniwersytet Gdański w klasyfikacji generalnej kobiet zajął wysokie 6. miejsce i 4. miejsce w typach uniwersytetów.
Drużyna mężczyzn w klasyfikacji generalnej zajęła 13. miejsce i 5. miejsce w typach uniwersytetów.

W materiale wypowiedź m.in. naszej mistrzyni – Moniki Trawczyńskiej.
źródło: pasjaAZS

Monika Trawczyńska powtórzyła wyczyn z 2021 roku i wykręciła najwyższy wynik w AMP zdobywając Mistrzostwo Polski z imponującym czasem 3:15,8.

Co powiedziała Monika tuż po wyścigu?
Ten drugi złoty medal cieszy bardziej, bo sezon był ciężki i owiany kontuzjami. Moje przygotowania były stosunkowo cięższe niż kilka lat temu. Bardzo się cieszę, bo po to tu przyjechałam, żeby ten medal wygrać. Poziom z roku na rok jest coraz wyższy, co widać po czasach. Podczas samego wyścigu czuć wielką ekscytację. Ja od początku kontrolowałam, która jestem, i wiedziałam, że Ada mnie goni. Wiedziałam też, że dziewczyny z Politechniki Gdańskiej są mocne i czekałam, kiedy „odpalą”. Jednak zbliżając się do końcówki, czułam, że to mocna moja strona i na finiszu nie dam się wyprzedzić

Zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego w klasyfikacji generalnej:
Monika Trawczyńska 3:15,8 – 1. miejsce – kategoria open
Marta Pluta 3:45,1 – 58. miejsce – kategoria open
Anna Polak 3:44,2 – 13. miejsce – kategoria lekka
Pola Wawrzyniak 3:49,0 – 24. miejsce – kategoria lekka
Natalia Waliczek 4:11,1 – 67. miejsce – kategoria lekka
Dominika Browarczyk 4:15,0 – 73. miejsce – kategoria lekka

Zawodnicy Uniwersytetu Gdańskiego w klasyfikacji generalnej:
Ryszard Piasecki 3:15,4 – 38. miejsce – kategoria lekka
Wojciech Pawicki 3:17,7 – 49. miejsce – kategoria lekka