AMPomorza w Narciarstwie i Snowboardzie za nami!

Akademickie Mistrzostwa Pomorza w narciarstwie alpejskim i snowboardzie, czyli wydarzenie organizowane co roku na stoku Koszałkowo-Wieżyca przez AZS Gdańsk, w tym roku w partnerstwie AZS Uniwersytetu Gdańskiego i z rekordową frekwencją. Na starcie stanęły reprezentantki i reprezentanci z 5 uczelni z pomorskiego środowiska, jednak rywalizację zdominowali przedstawiciele Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Gdańskiego, którzy najczęściej stawali na podium. Narciarze i snowboardziści z całego Pomorza mieli okazję zmierzyć się z konkurencjami slalom oraz slalom gigant (narciarze).  

Fot. Ola Lewandowska / Michał Krasodomski – UG Gdańsk – 2 miejsce Snowboard

Michał Krasodomski, snowboardzista z Uniwersytetu Gdańskiego tak komentuje swój start: ‘Temperatura na plusie i lekkie opady deszczu nie okazały się przeszkodą w rozegraniu Akademickich Mistrzostw Pomorza. Pierwszy raz brałem udział w zawodach snowboardowych w slalomie i bardzo cieszę się z zajętego 2. miejsca. Był to dobry sprawdzian przed zbliżającymi się Akademickimi Mistrzostwami Polski w Białce Tatrzańskiej, do której ruszamy już w najbliższy poniedziałek.’ 

Aleksandra Sztejnwald, która wywalczyła srebro w Slalomie, również znalazła się w kadrze Uniwersytetu Gdańskiego na zbliżające się Akademickie Mistrzostwa Polski w narciarstwie alpejskim. Tuż przed narciarstwem, kibicować jej będziemy mogli podczas półfinałowych zmagań w badmintona, które odbędą się w Gdyni. Trzymamy kciuki za wszystkie starty Oli, zarówno z rakietą w ręku jak i nartami na nogach.

Medalistki i medaliści Akademickich Mistrzostw Pomorza w Narciarstwie i Snowboardzie 2024 

Snowboard Kobiet: 

1. Katarzyna Piernicka – PG Gdańsk 
2. Agnieszka Grużewsla – UG Gdańsk 
3. Zuzanna Rózańska – PG Gdańsk 

Snowboard Mężczyzn: 

1. Kamil Duszyński – PG Gdańsk 
2. Michał Krasodomski – UG Gdańsk 
3. Oskar Marczewski – AMW Gdynia 

Narciarstwo Slalom Kobiet 

1. Melania Rewerelli – UG Gdańsk 
2. Aleksandra Sztejnwald – UG Gdańsk 
3. Aleksandra Gałka – PG Gdańsk 

Narciarstwo Slalom Mężczyzn 

1. Stanisław Karmoliński – PG Gdańsk 
2. Maciej Żołnowski – PG Gdańsk 
3. Szymon Sosnowski – PG Gdańsk 

Narciarstwo Slalom Gigant Kobiet 

1. Melania Rewerelli – UG Gdańsk 
2. Matylda Kadow – PG Gdańsk 
3. Zuzanna Koss – GUMed Gdańsk 
3. Aleksandra Gałka – PG Gdańsk 

Narciarstwo Slalom Gigant Mężczyzn 

1. Vincent Malinowski – PG Gdańsk 
2. Maciej Zygało – PG Gdańsk 
2. Szymon Sosnowski – PG Gdańsk 

Organizatorem wydarzenia był AZS Gdańsk wraz z AZS Uniwersytet Gdański. Patronat medialny nad zawodami objęło Radio Gdańsk S.A., Fala Sportu TV, Gazeta Uniwersytecka UG, Pasja AZS. Partnerami wydarzenia zostali Stok Wieżyca ‚Koszałkowo’, AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego Gdańsk, Red Bull, labotiga.pl – księgarnia sportowa, Express Pizza Gdańsk, Dragon Pizza, JumpCity, Igor Kaczyński – trainbetter.pl, QBASPORT oraz Ziaja. 

سرور مجازی ترکیه