Snowboardziści na start!

W Białce Tatrzańskiej 28 lutego 2024 roku zaczynają się Akademickie Mistrzostwa Polski w Snowboardzie. Zgłoszonych zostało 280 zawodników z Akademickich Związków Sportowych z całej Polski.

Do Białki Tatrzańskiej, w poniedziałek pojechała reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego która została wyłoniona podczas AMPomorza, które odbyły się 22 lutego 2024 na stoku Koszałkowo-Wieżyca.

Pierwszego dnia czyli 28 lutego odbędzie się odprawa techniczna, a pierwszy przejazd w slalomie już 29 lutego o godzinie 9:00. Ostatniego dnia czyli 1 marca odbędzie się konkurencja banked slalom oraz ceremonia medalowa.

Banked slalom jest odmianą slalomu. Te dwie konkurencje różnią się głównie układem trasy i techniką jazdy. Slalom skupia się na szybkich zmianach krawędzi na wąskiej trasie z bramkami przez które zawodnicy muszą przejechać, podczas gdy banked slalom to forma wyścigów która wymaga płynnego pokonywania szerszej trasy niż w slalomie. Zawodnicy w banked slalomie zjeżdżają przez serię wykopanych w śniegu zakrętów i fale.

W 2023 roku reprezentacja zarówno kobiet i mężczyzn z UG zajęła 3 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów natomiast w klasyfikacji generalnej zostały sklasyfikowane kobiety na miejscu 8 a mężczyźni na 10. Był to bardzo dobry wynik gdyż ciężko na Pomorzu znaleźć stok na którym można trenować.