Złotka na ergometrach!

Stolica Polski w dniach 15-16 kwietnia gościła najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników ergometru wioślarskiego. Piekielnie wymagająca maszyna wycisnęła wiele potu z uczestników i przysporzyła mnóstwo emocji podczas startów.

Zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego zostały Akademickimi Mistrzyniami Polski! Ogromny sukces Pań, które nie pozostawiły żadnych złudzeń, broniąc złoty medal zdobyty przed rokiem.

Indywidualny sukces odniosła Monika Trawczyńska (czas 3:16.8), która w kategorii open wywalczyła srebrny medal w klasyfikacji generalnej i złoty medal wśród uniwersytetów, minimalnie ulegając o 0,5 sekundy na finiszu Annie Khlibenko – zawodowej wioślarce reprezentującej Politechnikę Gdańską.

Tuż za podium w tej samej kategorii dopłynęła Adrianna Czerwińska (czas 3:21.3), zdobywając srebrny medal w uniwersytetach.

W wadze lekkiej w TOP10 znalazły się Dominika Kras (czas 3:32.6) zdobywając srebrny medal w klasyfikacji generalnej i srebrny medal wśród uniwersytetów, Urszula Białomyzy (czas 3:38.0) kończąc wyścig na 5. miejscu i tym samym zdobywając brązowy medal wśród uniwersytetów oraz Anna Polak (czas 3:45.7), która rywalizację zakończyła na 10. pozycji.

Warto nakreślić ilość uczestników biorących udział w zawodach. W wadze open kobiet wzięło udział około 130 zawodniczek, natomiast w wadze lekkiej kobiet około 115 zawodniczek.

Panowie tym razem w klasyfikacji generalnej zajęli 14 miejsce oraz 4 lokatę wśród uniwersytetów z 40 startujących uczelni.
Medal indywidualny zdobył Fryderyk Sobecki (czas 3:06.2), kończąc wyścig na 5 miejscu, co dało srebrny medal wśród uniwersytetów w wadze lekkiej.

Najwyżej w kategorii open uplasował się Adam Bujnowski z czasem 2:59.5 zajmując 31 lokatę.

Łącznie w obu kategoriach udział wzięło ponad 330 zawodników z całej Polski.

Dodatkowo podczas zawodów zorganizowany został Puchar AZS załóg wioślarskich. Uniwersytet Gdański wziął udział w wyścigu MIX w składzie: Adrianna Czerwińska, Aleksandra Żarczyńska, Radosław Dudziak, Jarosław Skibicki. Nasza reprezentacja zdobyła historyczny brązowy medal.

SKŁAD ORAZ WYNIKI AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W ERGOMETRZE WIOŚLARSKIM:
Białomyzy Urszula KL 5 miejsce, czas 3:38.0 |PB|- brązowy medal wśród uniwersytetów
Czerwińska Adrianna KA 4 miejsce, czas 3:21.3 |PB|+ osada wioślarska MIX
Kras Dominika KL 2 miejsce, czas 3;32.6 |PB| – srebrny medal w kl. generalnej oraz srebrny medal wśród uniwersytetów
Lepek Laura KL 55 miejsce, czas 3:46.4 |PB|
Pluta Marta KL 22 miejsce, czas 3:32.3 |PB|
Polak Anna KL 10 miejsce, czas 3:45.7 |PB|
Szymbara Kinga KL 32 miejsce, czas 3:54.5 |PB|
Trawczyńska Monika KA 2 miejsce, czas 3:16.8 |PB| – srebrny medal w kl. generalnej oraz złoty medal wśród uniwersytetów

Skibicki Jarosław – osada wioślarska MIX
Sobecki Fryderyk ML 5 miejsce, czas 3:06.2 |PB| – srebrny medal wśród uniwersytetów
Ziółkowski Aleksander ML 65 miejsce, czas 3:23.4 |PB|