Unihokeiści z awansem do finałów

Po raz pierwszy odbył się turniej półfinałowy Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju. We wcześniejszych latach organizowany był tylko jeden turniej finałowy. Dyscyplina cieszyła się sporym zainteresowaniem, w rezultacie Zarząd Główny AZS postanowił o rozbiciu rywalizacji na etapy.

W miniony weekend w Warszawie w turnieju półfinałowym udział wzięło 16 uczelni. W fazie grupowej nasza ekipa odniosła zwycięstwo, remis i porażkę, co pozwoliło to na zajęcie 2. miejsca w grupie i awans do fazy pucharowej. W meczu ćwierćfinałowym ulegliśmy Politechnice Gdańskiej (zwycięskiej drużynie turnieju) 3:10. W walce o miejsca 5-8 wysoko pokonaliśmy AWF Warszawa (16:3). Zwycięstwo pozwoliło na walkę o 5 miejsce – tutaj lepsza ukazała się Politechnika Łódzka wygrywając 12:5.

Uniwersytet Gdański zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju. Tym samym sekcja zapewniła sobie awans do turnieju finałowego, który odbędzie się w Rzeszowie w dniach 08-11.06.2023 r.

Nagrodę indywidualną zdobyła Wiktoria Targońska, która została wybrana najlepsza obrończynią całego turnieju.

Wielkie gratulacje dla Wiktorii i całej drużyny #UGteam.