Od treningów po zwycięstwo – przepis na sukces od #UGteam!

Emocje jeszcze nie opadły i pewnie długo po tym szalonym weekendzie nie opadną, a to wszystko zasługa naszych lekkoatletów, którzy swoimi wynikami podbili Bielsko-Białą!

Reprezentacja kobiet UG została Akademickim Mistrzem Polski! Nasze złotka nie dały tym razem szansy rywalkom i zgarnęły najwyższe trofeum, oczywiście zasłużone. Każda z naszych uczestniczek swoimi osiągnięciami dołożyła cegiełkę do zwycięstwa!

Nasi Panowie również osiągnęli sukces i z mistrzostw wracają ze srebrnym medalem w klasyfikacji Uniwersytetów. Warto dodać, że rok temu reprezentacja męska uplasowała się na 4 miejscu w typie Uniwersytetów. Skoro jest progres, to za rok może zwycięstwo?

Ogromne gratulacje dla całego zespołu UG – zawodniczek, zawodników i trenerów, za poświęcenie, za niezłomność, za ducha walki i za godne reprezentowanie barw naszej uczelni.

To, że drużynowo nasi lekkoatleci są najlepsi, to już wiadomo, ale również indywidualnie nasza reprezentacja spisała się na medal, a dokładniej na aż 18 medali:

Panie:

1. Weronika Lizakowska została Akademicką Mistrzynią Polski w biegu na 1500 metrów
  2. Małgorzata Maślak została Akademicką Mistrzynią Polski w rzucie oszczepem
  3. Agata Boraczyńska wicemistrzynią Akademickich Mistrzostw Polski i złota medalistką w typie Uniwersytetów w skoku o tyczce
  4. Edyta Bielska wywalczyła srebrny medal w skoku w dal w typie Uniwersytetów
  5. Klaudia Nazarowicz wyskakała brązowy medal w skoku w dal w typie Uniwersytetów
  6. Małgorzata Maślak zdobyła brązowy medal w typie Uniwersytetów w pchnięciu kulą
  7. Blanka Zapora wybiegała brązowy medal w typie Uniwersytetów w biegu na 400 metrów przez płotki
  8. Weronika Lizakowska została brązową medalistką w typie Uniwersytetów w biegu na 800 metrów
  9. Klaudia Nazarowicz zdobyła brązowy medal w typie Uniwersytetów w trójskoku
  10. Sztafeta 4×100 metrów w składzie: Klaudia Nazarowicz, Edyta Bielska, Zuzanna Filipska, Hanna Gołębiewska – srebrny medal w typie Uniwersytetów
  11. Sztafeta 4×400 metrów w składzie: Blanka Zapora, Maja Działoszewska, Patrycja Adamczyk, Alicja Stój – wicemistrzyniami Akademickich Mistrzostw Polski i złotymi medalistkami w typie Uniwersytetów

Panowie:

1. Łukasz Smolnicki wywalczył srebrny medal w typie Uniwersytetów w biegu na 400 metrów
  2. Trener Jarosław Skibicki zdobył brązowy medal w typie Uniwersytetów w rzucie oszczepem
  3. Szymon Rudek wyskakał brązowy medal w typie Uniwersytetów w skoku wzwyż
  4. Szymon „Guma” Gumkowski wybiegał srebrny medal w typie Uniwersytetów w biegu na 3000 metrów
  5. Jakub Stybor wywalczył srebrny medal w typie Uniwersytetów w trójskoku
  6. Piotr Formaniewicz zdobył brązowy medal w typie Uniwersytetów w trójskoku
  7. Sztafeta 4×100 metrów w składzie: Alek Czubachowski, Łukasz Smolnicki, Maciej Chistowski, Piotr Formaniewicz – srebrny medal w typie Uniwersytetów

Jeszcze raz wielkie gratulacje dla całej załogi #UGteam! Pozostało życzyć tylko zdrówka i wytrwałości w treningach, by za rok ponownie wystartować i znowu królować na stadionie.