Wiele sukcesów karate podczas AMP

Wspaniali medaliści Akademickich Mistrzostw Polski w karate WKF! Nasi studenci w klasyfikacji generalnej zdobyli brązowy medal, natomiast w klasyfikacji uniwersytetów złoto! Wielkie brawa dla każdego z osobna.

W Warszawie w dniach 07-08 maja walczyli najlepsi z najlepszych z uczelni z całej Polski.
2. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 1. miejsce wśród uniwersytetów zdobyła drużyna kobiet kumite (Daniela, Alicja, Małgorzata). Do tego brązowy medal w uniwersytetach dorzuciły zawodniczki z teamu 2 (Maria, Dominika, Anna).
W stolicy nasze zawodniczki i zawodnicy spotkali się z dobrze im znanymi znajomymi z różnych zawodów ogólnopolskich. W zawodach wzięło udział wielu kadrowiczów i kadrowiczek, dzięki czemu zawody stały na bardzo wysokim poziomie.

Poniżej indywidualne osiągnięcia naszych zawodników. Warto się przyjrzeć, gdyż zdobyli mnóstwo medali indywidualnych i drużynowych. W klasyfikacji generalnej jak i uniwersytetów.

Dziękujemy klubom sportowym, w którym na co dzień trenują nasi studenci oraz Panu Tadeuszowi za pełne wsparcie podczas rozgrywanych mistrzostw.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO PODCZAS AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W KARATE WKF:
Holk Daniela kumite -61 kg (brązowy medal w kl. generalnej) | kumite drużynowe (srebrny medal w kl. generalnej | złoty medal w UNI )
Jaśkowiak Alicja kumite -61 kg| kumite drużynowe (srebrny medal w kl. generalnej | złoty medal w UNI)
Kirszling Małgorzata kumite -61 kg (brązowy medal)| kumite drużynowe
(srebrny medal w kl. generalnej | złoty medal w UNI )
Kokoć Maria kumite -55 kg | kumite drużynowe (brązowy medal w UNI)
Kuzioła Anna kumite -50 kg | kumite drużynowe (brązowy medal w UNI)
Szatkowska Dominika kumite -50 kg (złoty medal w kl. generalnej)| kumite drużynowe (brązowy medal w UNI)
Wangler Piotr kumite -60 kg (brązowy medal w kl. generalnej)

Opiekun sekcji: Iwona Wudarczyk
Wsparcie zawodników: Pan Tadeusz

Więcej o zawodach przeczytacie na portalu PASJA AZS >> Krzyk i zastrzyk medali w karate – Pasja AZS