Powerlifting w wykonaniu AZS UG!

Trójbój siłowy to konkurencja złożona z trzech dyscyplin wymagających ogromnej siły – przysiad ze sztangą, wyciskanie na leżąco, martwy ciąg, gdzie suma poszczególnych wyników przekłada się na końcowy rezultat.
W miniony weekend do Katowic zjechało się ponad 390 zawodników i ponad 160 zawodniczek z wielu polskich uczelni, walcząc o miano mistrzów.

Nasze studentki wywalczyły brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów, zajmując tym samym 6. miejsce w klasyfikacji generalnej spośród 36 uczelni.

Julia Bilicka (kat. 69) indywidualnie odniosła ogromny sukces – 2. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Medal indywidualny zdobył również Jan Szopa (kat. 120) – srebro w klasyfikacji uniwersytetów.

Dziękujemy i gratulujemy całej ekipie sekcji trójboju siłowego.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO:
Bilicka Julia   kat. 69 |2. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów|
Błaszczyk-Lipska Karolina   kat. 84
Borkowska Amelia   kat. 76