Szachiści w TOP10

Sekcja szachowa AZS Uniwersytet Gdański z powodzeniem zakończyła turniej Akademickich Mistrzostw Świata!

Turniej drużynowy przyniósł naszej ekipie brązowy medal w typie uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej nasza sekcja zajęła 10. miejsce na 49 startujących uczelni i tuż za podium (4. miejsce) w uniwersytetach.

W turnieju indywidualnym kobiet 3. miejsce w uniwersytetach, a 6. miejsce w klasyfikacji generalnej zdobyła Martyna Wikar. Tuż za nią uplasowała się kolejna zawodniczka Uniwersytetu Gdańskiego – Honorata Kucharska (4 w uniwersytetach, 7 w klasyfikacji generalnej). Gabriela Króliczek – tegoroczna debiutantka, zajęła bardzo dobre 15. miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 10. miejsce w uniwersytetach. Najlepszy z naszych Panów, Jakub Garbowski zajął 70. miejsce w klasyfikacji generalnej, a pozostali nasi reprezentanci spisali się następująco: 85. Kamil Lendzion, 112. Aleksander Walaszczyk, 188. Piotr Pergoł, 227. Marcin Wojciechowski.

Marcin Wojciechowski

Zawody odbyły się w Lublinie w dniach 23-25 luty, a organizatorem był Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.
Wielkie brawa dla całej sekcji oraz trenera Jarosława Skibickiego!