Od marca drużyna Uniwersytet Gdański Trefl Sopot

Uniwersytet Gdański Trefl Sopot – taką nazwę będzie nosić drużyna Trefl II Sopot. Władze UG, Trefla Sopot S.A. oraz Fundacji Trefl podpisały w poniedziałek 26.02.2024 list intencyjny. Projekt wspiera promocję koszykówki w regionie województwa pomorskiego i całej Polski.

Sygnatariusze listu wyrażają wolę wspólnego działania na rzecz nawiązania współpracy szkoleniowej w celu stworzenia drużyny Uniwersytet Gdański Trefl Sopot, która będzie rywalizować w seniorskich rozgrywkach ogólnopolskich. Jej zawodnicy będą reprezentować Uniwersytet Gdański w Akademickich Mistrzostwach Polski. Projekt będzie miał istotny wpływ na popularyzację koszykówki przede wszystkim w regionie województwa pomorskiego, ale i całej Polski.

Drużyna Trefl II Sopot, aktualnie występująca w rozgrywkach 2. ligi koszykówki, zmieni nazwę na Uniwersytet Gdański Trefl Sopot. Zawodnicy drużyny będą uczestniczyć w rozgrywkach akademickich oraz będą stanowić integralną część koszykarskiej reprezentacji UG. Celem podpisanego listu intencyjnego jest również szeroko pojęta promocja Uniwersytetu między innymi podczas wydarzeń sportowych.

Oficjalna inauguracja współpracy odbędzie się 23 marca, podczas meczu, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

oprac. Julia Bereszczyńska/Zespół Prasowy UG

fot. Alan Stocki/UG