Studenci Uniwersytetu Gdańskiego pojadą na Uniwersjadę

Blisko dwustu sportowców będzie reprezentować Polskę w 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu. Największe wydarzenie sportu studenckiego odbędzie się na przełomie lipca i sierpnia, a biało-czerwoni rywalizować będą w dwunastu dyscyplinach sportu. W składzie reprezentacji znaleźli się studenci Uniwersytetu Gdańskiego: Edyta Bielska (sekcja lekkiej atletyki) i Mateusz Kozak (sekcja szermierki).

Mateusz Kozak w tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski zdobył z reprezentacją Uniwersytetu Gdańskiego srebrny medal w generalnej klasyfikacji drużynowej w szermierce. Jego indywidualne wyniki we florecie miały duży wpływ na ostateczny wynik naszej reprezentacji. Edyta Bielska również znacznie przyczyniła się do złotego medalu Uniwersytetu Gdańskiego w Akademickich Mistrzostwach Polski w lekkiej atletyce, które odbyły się w Poznaniu.

– Cieszymy się niezmiernie, że nasi studenci znaleźli się w składzie reprezentacji Polski na Uniwersjadę w Chengdu i będą mogli zaprezentować się na arenie międzynarodowej. Warto podkreślić, że w składzie znalazła się również Weronika Lizakowska, była już studentka naszej uczelni, ale nadal członek naszego klubu AZS UG. Będziemy trzymać kciuki za naszych i całą reprezentację Polski – mówi Piotr Walczak, Prezes AZS UG.

Więcej o Uniwersjadzie i pełny skład znajdziecie na:

Edyta Bielska
Mateusz Kozak