Zarządzanie w sporcie – studia menadżerskie. Nowy kierunek na Uniwersytecie Gdańskim

Uniwersytet Gdański we współpracy z Centrum Wychowania Fizycznego UG, przygotował dla kandydatów na studia nowy interesujący kierunek „zarządzanie w sporcie – studia menadżerskie”.

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego co roku zdobywają mnóstwo medali podczas Akademickich Mistrzostw Polski i innych sportowych imprezach, dzięki temu nasza Uczelnia zajmuje wysokie 4. miejsce w sporcie akademickim w całej Polsce. Mamy nadzieję, iż nowe perspektywy pokażą jak ważna jest nauka połączona ze sportem.

Kierunek Zarządzanie w sporcie – studia menedżerskie przygotowuje absolwentów do pracy w różnych podmiotach związanych z szeroko rozumianym rynkiem sportu. Rynek ten jest nie tylko dynamicznie rozwijający się i perspektywiczny, ale też zróżnicowany i stwarzający możliwości funkcjonowania dla różnego rodzaju podmiotów: gospodarczych, pozarządowych i związanych z administracją rządową
i samorządową. Kierunek oferuje specjalistyczną i aktualną wiedzę dotyczącą funkcjonowania tego typu podmiotów i różnych aspektów zarządzania nimi. Jest ona przekazywana z wykorzystaniem różnorodnych oraz nowoczesnych form i metod kształcenia. Dodatkowym atutem jest też to, że w ramach studiów na tym kierunku studenci mają możliwość poznania specyfiki różnych dyscyplin i dziedzin sportu, co pozwala jeszcze lepiej przygotować się do zarządzania i doradzania w podmiotach związanych z rynkiem sportowym.

Oferta kierowana jest do szerokiego grona osób, nie tylko dla pasjonatów sportu i osób aktywnie go uprawiających (profesjonalnie i amatorsko), ale wszystkich, którzy chcieliby swoją przyszłość zawodową związać z biznesem sportowym, promocją sportu i wspieraniem jego rozwoju.