Reprezentacja AZS UG wiosłowała na Malcie!

The 1st SEA EU Beach Sprint Challenge za nami! Sekcja sportowa ergometru wioślarskiego UG wzięła udział w pierwszych międzynarodowych akademickich zawodach wioślarstwa morskiego na Malcie.

Sekcja sportowa ergometru wioślarskiego UG wzięła udział w pierwszych międzynarodowych akademickich zawodach wioślarstwa morskiego na Malcie.Reprezentanci AZS UG w dniach 5-6 listopada przeszli szkolenie oraz wystartowali w zawodach sportowych organizowanych przez Klub Wioślarski Uniwersytetu Maltańskiego. Najlepszą lokatę z naszej drużyny zanotował Jan Maciejko, plasując się na wysokim 4 miejscu, czyli tuż za podium !! W rywalizacji brali również udział studenci z Francji, Chorwacji oraz Malty – gospodarz imprezy.

Ogromnie cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej imprezie sportowej, zdobyć nowe doświadczenie i poznać wielu pasjonatów „wodnej” odmiany wioślarstwa! Cieszy również to, że SEA-EU stwarza możliwości współpracy między uczelniami nie tylko w dziedzinach nauki, ale również bardzo ważnej dla życia akademickiego aktywności sportowej. Reprezentacja Uniwersytetu Gdańskiego:

1.Urszula Białomyzy 2.
Mateusz Porożyński