Kolejny ligowy weekend za nami!

Sportowe podsumowanie tygodnia zaczynamy od futsalowych rozgrywek!

KS Constract Lubawa – AZS UG Futsal 6:0 (2:0)

To gospodarze byli zdecydowanym faworytem tego meczu, więc szkoleniowiec Akademików od samego początku spotkania stosował grę z wycofanym bramkarzem, żeby zniwelować przewagę w polu Constractu. Strategia gości dość długo przynosiła efekty. AZS UG miał przewagę w polu, długo utrzymywał się przy piłce i prowadził grę z daleka od swojej bramki. Jednak 2 razy przeciwnicy znaleźli drogę do naszej bramki w pierwszej połowie! Druga połowa wygladała i przebiegała w bardzo podobny sposób, jedynie z lepszą skutecznością gospodarzy.

AZS UG Futsal Ladies – KS Unifreeze Górzno 1:3 (0:1)

Nie była to udana inauguracja sezonu naszych futsalistek. Po mocno przepracowanym okresie przygotowawczym oraz sparingowych nasze zawodniczki zaprezentowały się solidnie na parkiecie, jednak to umiejętności indywidualne przeciwniczek zadecydowały o końcowym rezultacie.

AZS Uniwersytet Warszawski – AZS Uniwersytet Gdański 78-89 (16-31, 15-19, 30-17, 17-22)

Mecz rozpoczęliśmy od mocnego uderzenia wygrywając pierwszą kwartę 31-16. Druga część spotkania przedstawiała już bardziej wyrównane widowisko, lecz także na korzyść naszego zespołu! Trzecia kwarta to pościg warszawianek, które zmniejszają nasze prowadzenie do ośmiu punktów. Ostatnie 10 minut to powrót do dobrej gry naszego zespołu i ostatecznie wygrywamy to spotkanie. Przy niespodziewanej przegranej zespołu KKS Agapit Olsztyn nasz zespół obejmuje samodzielne prowadzenie w tabeli. Bardzo dobre zawody zagrała Żaneta Szcześniak która miała double double do 14 punktów dodała 11 zbiórek. Najlepiej punktującymi zawodniczkami były Agata Stępień 21 punktów,Karina Szczurewska zdobywczyni 19 punktów i Jastina Kosalewicz 16 punktów. Bardzo dobrze w debiucie zaprezentowała się Zuzanna Ciecierska która zdobyła 12 punktów.

AZS Akademia Siatkówki UG – UKS Chemik Olsztyn 3:1

Twierdza Gdańsk dalej niezdobyta! Po kolejnym bardzo dobrym spotkaniu na własnym parkiecie, do ligowego konta, nasze zawodniczki dopisują kolejne punkty! Samo spotkanie było dość wyrównane, jednak podczas ostatnich rozgrywanych punktów setowych to nasze Panie były skuteczniejsze!

AZS Fahrenheit Gdańsk – KS Szczypiorniak Olsztyn II 35:30

Po wyrównanym początku w połowie pierwszej połowy gdańszczanie zaczęli przejmować inicjatywę na boisku i wyszli na kilku-punktowe prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka! Tym samym odnosimy 4 zwycięstwo w rozgrywkach 2 Ligi Mężczyzn!