Piłka nożna w wykonaniu Ladies!

Do Poznania zjechała rekordowa liczba uczelni walcząca o miano Akademickich Mistrzyń Polski w piłce nożnej kobiet – 27! To już ostatni rok rozgrywania zawodów w formule jednych zawodów – w roku akademickim 2023/2024 zawody będą w formie turnieju eliminacyjnego, a następnie turnieju finałowego. Organizatorem zawodów był Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawody odbyły się w dniach 04-08.06.2023 r.

Zawodniczki Uniwersytetu Gdańskiego trafiły do grupy C, gdzie kolejno zmierzyły się z Politechniką Rzeszowską 0:2, AWF Warszawa 2:2 oraz Uniwersytetem Wrocławskim 3:0. Zwycięstwo, porażka i remis dały 3. miejsce w grupie i możliwość walki o miejsca 17-27. W kolejnych dwóch spotkaniach dziewczyny odniosły zwycięstwa, kolejna z PW Warszawa 2:0 oraz ANS Konin 4:0. W klasyfikacji generalnej studentki Uniwersytetu uplasowały się na miejscach 17-19, co dało 6. miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO:
Malwina Ciesielska