Tenis podczas Akademickich Mistrzostw Polski

W tym roku mogliśmy być dumni z obu ekip reprezentujących Uniwersytet Gdański. Zarówno panie jak i panowie wywalczyli awans do turnieju finałowego, który odbył się w miniony weekend na łódzkich kortach. Oba teamy uplasowały się w TOP 10 całego turnieju.

Tym razem zaczniemy od mężczyzn, którzy zdobyli brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów i wysokie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Akademickich Mistrzostw Polski! Jesteśmy niezmiernie dumni, gdyż w ubiegłorocznej edycji studenci zakończyli rywalizację na turnieju półfinałowym.

W grupie B zmierzyli się kolejno ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym z Katowic (zwycięstwo 2:0), Akademią Wychowania Fizycznego z Krakowa (zwycięstwo 2:1) oraz Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy (przegrana 0:2). Powyższe wyniki dały 2. miejsce w grupie i prawo gry w fazie pucharowej. W meczu ćwierćfinałowym zmierzyliśmy się z Akademią Kaliską, przegrywając spotkanie 0:2. Jak okazało się na koniec turnieju – Akademia Kaliska zdobyła mistrzostwo. W walce o miejsca 5-8 pierwsze spotkanie studenci UG wygrali 2:0 tocząc wyrównaną walkę z Uniwersytetem Jagiellońskim Collegium Medicum. Ostatni mecz w turnieju był walką o 5. miejsce, gdzie odnieśliśmy porażkę z Politechniką Lubelską 0:2.

Panie z powodu wycofania się jednej z drużyn, walczyły w grupie trzyzespołowej. Niestety oba mecze były mocno wyrównane na wysokim poziomie, gdzie w obu przypadkach studentki UG musiały uznać nieznaczną wyższość swoich rywalek, przegrywając oba spotkania 1:2 (ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym z Katowic oraz Uniwersytetem Adama Mickiewicza z Poznania). Pogrzebało to walkę o medale.

Mecze o miejsca 9-12 w turnieju to same wygrane naszych zawodniczek. Pierwsze spotkanie z Uniwersytetem Medycznym z Łodzi 2:0. Drugie starcie z Uniwersytetem Medycznym z Poznania było nieco bardziej zacięte i skończyło się wynikiem 2:1 dla Uniwersytetu Gdańskiego.

Panie turniej zakończyły na 9. miejscu w klasyfikacji generalnej i tuż za podium na 4. miejscu w klasyfikacji uniwersytetów.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO:
Downar Barbara