Izabela Pawłowska z AZS UG Futsal Ladies powołana do Reprezentacji Polski Kobiet w Futsalu

Polski Związek Piłki Nożnej opublikował dzisiaj listę zawodniczek powołanym na zgrupowanie Reprezentacji Polski Kobiet w Futsalu. Wśród 19 nazwisk znalazła się futsaliska naszego klubu uczelnianego, AZS UG Futsal Ladies – Izabela Pawłowska. Ciągły progres jaki wykonuje Iza wraz z drużyną, zostały docenione przez selekcjonera, Wojciecha Weissa i zaowocowały pierwszym w futsalowej karierze powołaniem zawodniczki AZS UG.

Naszą przyszłą debiutantkę postanowiliśmy przepytać odnośnie jej największej pasji – futsalu.

Najpierw- gratulujemy! Jak się czujesz po swoim pierwszym powołaniu do seniorskiej reprezentacji Polski w futsalu?

-Dziękuję – jak się czuje? Odpowiedz jest jasna, czuję się świetnie. Jest to dla mnie wynagrodzenie ciężkiej pracy, którą wykonuje na treningach od lat. Bardzo się cieszę, że zostałam zauważona i na pewno dam z siebie wszystko, aby wykorzystać tą szansę.

Zacznijmy od początku, skąd futsal w Twoim życiu?

-Historia z futsalem zaczęła się u mnie w momencie przeprowadzki na studia do Gdańska. Na początku nie przypuszczałam, że mogę pokochać tą grę. Od kiedy pamiętam biegałam po dużym boisku, a futsal miał być formą zaliczenia wf-u na studiach. Przyszłam na trening i zostałam do dzisiaj. Właśnie kończy się mój 5 sezon w barwach AZS UG Futsal Ladies, ale jeszcze wiele przede mną!

Jest jakiś mecz, który wspominasz najlepiej, taki, przy którym bledną wszystkie inne?

-Hmm.. mecz z Uniwersytetem Szczecińskim na Akademickich Mistrzostwach Polski, w którym strzeliłam ważną bramkę. Był to mecz o pierwszy, historyczny medal klasyfikacji generalnej. Po serii rzutów karnych wygrałyśmy ciesząc się brązem w generalce i srebrem w klasyfikacji uniwersytetów!

Wraz z Uniwersytetem Gdańskim zdobyłaś już 4 medale Akademickich Mistrzostw Polski, jakie plany z drużyną macie na przyszłość?

-Myślę, że najważniejsze dla nas jest zrobienie postępu i osiągnięcie jak najwyższego miejsca w lidze. Do tej pory, maksymalnie zajęłyśmy miejsca 5-8 w lidze, a marzy nam się walka w wielkim Final Four ligi i bój o medale.

Jak zachęcić absolwentki szkół średnich do przyjścia na UG oraz dołączenia do sekcji futsalu?

-Co tutaj dużo mówić, futsal jest piękną grą, która pozwala zapomnieć o całym świecie. Aby zrozumieć trzeba samemu przyjść na trening i spróbować swoich sił. Zapewnia on możliwość poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach, przeżycia niezapomnianych chwil, zdobywania medali i bycia po prostu szczęśliwym i spełnionym. Naszą drużynę z pewnością wyróżnia atmosfera, ale i kolektyw który tworzymy na boisku i poza nim. Chcesz być jego częścią? Przyjedź na studia do Gdańska i daj porwać się futsalowi!

Dziękujemy i trzymamy kciuki!

-Dziękuję!