Tenis stołowy z udziałem naszej sekcji

AZS Uniwersytet Gdański stanął na wysokości zadania organizując turniej finałowy Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym. Prawo gry bez eliminacji w turniejach półfinałowych mieli nasi studenci, którzy w dobrym stylu walczyli o wysokie lokaty.

Kobiety w fazie grupowej trafiły na bardzo mocne rywalki – Uniwersytet Warszawski, Politechniką Lubelską oraz Politechnikę Gdańską. Wygrana w derbach Gdańska 3:0, porażka z Uniwersytetem Warszawskim 2:3 oraz z Politechniką Lubelską 1:3 dała naszej drużynie 3. miejsce w grupie. Pozostała walka o miejsca 9-12 gdzie nasze zawodniczki spisały się wzorowo. Wygrana z SGGW Warszawa 3:1 oraz łatwe zwycięstwo z AGH Kraków dały naszym studentkom 9. miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju. Warto zaznaczyć, że nasze grupowe rywalki – Uniwersytet Warszawski oraz Politechnika Lubelska – zajęły kolejno 2. i 3. miejsce.

Panowie poprawili swój wynik sprzed roku zajmując w klasyfikacji generalnej 6. miejsce i tym samym zdobywając brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów. W fazie grupowej zawodnicy pewnie pokonali AGH Kraków (3:1) i Politechnikę Białostocką (3:1), ulegając tylko Akademii Zamojskiej (0:3) – przyszłym triumfatorom zawodów. 2. miejsce w grupie dało awans do ćwierćfinału, w którym to nasi studenci mierzyli się z Politechniką Gdańską ulegając 0:3. W walce o miejsca 5-8 ze zmiennym powodzeniem toczyły się mecze. W pierwszym starciu pewnie pokonaliśmy Politechnikę Rzeszowską 3:1, jednak w meczu o 5. lokatę zawodów ulegliśmy UMCS Lublin 0:3.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO PODCZAS FINAŁÓW AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W TENISIE STOŁOWYM: