Siatkówka plażowa z medalami!

Ostatnie starty w tegorocznej edycji Akademickich Mistrzostw Polski zakończone sukcesem. Finały AMP w siatkówce plażowej to ostatni turniej rozgrywany w całym cyklu zawodów. W dniach 18-21.06.2023 r. w Warszewie udział wzięły pary reprezentujące Uniwersytet Gdański.

Kobiety w klasyfikacji generalnej zajęły 4. miejsce i tym samym zdobyły brązowy medal w typach uczelni. Mężczyźni również turniej ukończyli na 4. pozycji, a za ten wyczyn otrzymali srebrny medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Na ten sukces pracowała każda z par, startująca również w turnieju półfinałowym.
Monika Gorzka/Magdalena Koper – miejsce 6 w kl. generalnej
Kamila Dusowska/Julia Jałocha – miejsce 25-31 w kl. generalnej
Magdalena Łysiak/Wiktoria Wnuk – turniej półfinałowy
Maciej Mozol/Kacper Chmielewski – miejsce 9-12 w kl. generalnej
Dawid Pawlun/Jan Tomczak – miejsce 17-23 w kl. generalnej

Ponadto ostatniego dnia zawodów zorganizowano Puchar AZS w siatkówce plażowej, gdzie swój udział mogły zgłosić pary mieszane. Uniwersytet Gdański reprezentowała para Magdalena Koper/Adam Miotk (zwycięzcy turnieju) oraz Julia Jałocha/Kacper Chmielewski.