Podsumowanie Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Studentów Pierwszego Roku

Zdecydowanie do udanych zawodów zaliczamy udział w Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów Pierwszego Roku, podczas których sportowcy Uniwersytetu Gdańskiego z licznymi sukcesami zaistnieli na arenie krajowej, zdobywając wiele medali. Tegoroczny finał odbył się w pierwszy weekend grudnia w Lublinie.

Pierwszym etapem były wcześniejsze eliminacje rozgrywane w listopadzie w poszczególnych środowiskach AZS, które wyłoniły finalistów ISPR. W zespołach drużynowych jedna uczelnia reprezentowała dane środowisko, natomiast w sportach indywidualnych kilkoro najlepszych studentów z poszczególnych uczelni.  Dyscypliny w jakich konkurowali studenci danych jednostek AZS: koszykówka kobiet i mężczyzn, siatkówka kobiet i mężczyzn, tenis stołowy kobiet i mężczyzn, futsal mężczyzn, biegi przełajowe kobiet i mężczyzn, pływanie kobiet i mężczyzn.

fot. Ola Lewandowska

Studentki Uniwersytetu Gdańskiego spisały się rewelacyjnie!
SIATKÓWKA KOBIET: 2. miejsce
(skład: Magdalena Płyta, Amelia Kowalska, Aleksandra Jabłońska, Martyna Wieczorek, Wiktoria Dropiewska, Jagoda Nagórska, Weronika Stanulewicz, Agata Lenartowicz)
KOSZYKÓWKA KOBIET: 2. miejsce
(skład: Anna Wiśniewska, Jagoda Jarzynowska, Julia Dudek, Maria Glamowska, Martyna Fabianowska, Martyna Gnerowicz, Oliwia Chren, Pola Popowicz)
TENIS STOŁOWY: 1. miejsce Adrianna Licbarska, 3. miejsce Agnieszka Piłat
BIEGI PRZEŁAJOWE: 2. miejsce Magdalena Olesiejuk

AZS Gdańsk jako środowisko zajął 4. miejsce w Polsce, a to głównie dzięki wysokim osiągnięciom zawodniczek Uniwersytetu Gdańskiego.

Ogólnopolski Finał Igrzysk Studentów Pierwszego Roku ma na celu promocję sportu wśród studentów pierwszych lat. Zawody skierowane są nie tylko do członków sekcji AZS. Adresowane są również do studentów i studentek pierwszego roku, którzy nie znaleźli jeszcze swojego miejsca w sekcjach AZS. Podczas Igrzysk Studentów Pierwszego Roku rywalizacja toczy się w grach zespołowych oraz dyscyplinach indywidualnych.

Co wyróżnia Igrzyska Studentów Pierwszego Roku?
Adrianna Licbarska 1. miejsce, Agnieszka Piłat 3. miejsce tenis stołowy
koszykówka 2. miejsce