Futsalistki najlepsze na północy!

W dniach 20-23.01.2022r. w Łódzkiej Zatoce Sportu rozegrano półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu kobiet. Na 21 zgłoszonych drużyn, to podopieczne Tomasza Aftańskiego zakończyły rozgrywki na pierwszym miejscu!

W rywalizacji grupowej Panie nie miały sobie równych i pewnie wygrały wszystkie trzy mecze. 9:0 z Politechniką Poznańską, 5:1 z Politechniką Warszawską oraz 6:0 z SGGW Warszawa.

Po awansie do kolejnego etapu rozgrywek nasze futsalistki znalazły się w grupie X, gdzie mierzyły się z WSG Bydgoszcz oraz UMed Łódź. Wygrywając oba spotkania, 4:0 z WSG Bydgoszcz i 5:0 z UMed Łódź nasze zawodniczki zagwarantowały sobie miejsca w ogólnopolskim finale w Krakowie!

W półfinale łódzkiego turnieju pokonały one 2:1 zespół dobrze znany z Ekstraligi Futsalu- AZS Uniwersytet Warszawski i tym samym dostały się do wielkiego finału. Uniwersytet Łódzki po pokonaniu UAMu Poznań czekał na nasze zawodniczki w ostatnim meczu zawodów. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał wynik 1:1, więc o triumfie w turnieju musiały zadecydować rzuty karne! Tutaj lepszymi egzekutorkami okazały się futsalistki z Gdańska wygrywając 2:1!

MVP turnieju została zawodniczka AZS UG Futsal Ladies – Paula Zawisotwska!

Turniej finałowy odbędzie się w Krakowie w dniach 26 lutego – 1 marca 2022 roku.

سرور مجازی ترکیه