Finały badmintona bez AZS UG

Po dwudniowych zmaganiach Uniwersytet Gdański zajął 10. miejsce na Akademickich Mistrzostwach Polski w badmintonie. Półfinał A w tym roku odbył się w obiekcie sportowym, znajdującym się na terenie Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. W tegorocznych wyzwaniach wzięło udział 13 uczelni wyższych.

Akademickie Mistrzostwa Polski w badmintona były sprawdzianem dla umiejętności zawodników, którzy trenują od wielu lat, ale także tych, dla których badminton jest pasją od kilku miesięcy.

Na kortach można było obserwować nie tylko przedstawicieli Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Marynarki Wojennej, ale również Politechniki Gdańskiej,  Politechniki Poznańskiej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, czy Uniwersytetu Warszawskiego.

Poziom uczestników był zróżnicowany. W rywalizacji wzięło udział również po dwóch wykładowców z każdej uczelni, biorącej udział w AMPach.

Uniwersytet Gdański znalazł się w grupie eliminacyjnej A. Nasi studenci, przygotowani przez trenera Tomasza Kuśmierka, zawalczyli z zawodnikami z Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie oraz Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Uczestnicy AMPów rozgrywali pomiędzy sobą po dwie gry pojedyncze kobiet, dwie gry pojedyncze mężczyzn, deble żeńske i męskie oraz tzw. miksy, w których brali udział wykładowcy.

Zawodnicy z UG wygrali 7:0 z przedstawicielami Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i 7:0 z przedstawicielami z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po wyjściu z grupy nasi studenci zmierzyli się również z podchorążymi z AMW, z którymi rozgrywki zakończyły się zwycięstwem po stronie UG. Taki rezultat umożliwił naszym studentom walkę o 9. miejsce.

Niestety, w niedzielę UG przegrało 1:4 z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika i ostatecznie nasi przedstawiciele zajęli 10. w miejsce w końcowej klasyfikacji.

Na podium znalazły się: Politechnika Gdańska (1.miejsce), Uniwersytet Warszawski (2.miejsce) oraz Akademia Wychowania Fizycznego (3.miejsce).

Głównym organizatorem wydarzenia była Akademia Marynarki Wojennej.

Relacja z wydarzenia dostępna jest na facebooku: https://www.facebook.com/AMPbadmintonPolfinalA/

Tekst i zdjęcia
Kinga Trzebiatowska/AZS UG