Czwarte miejsce kobiet w Półfinale A Akademickich Mistrzostw Polski w Tenisie

Kobiety zagrały świetny turniej!

W dniach 13-16 maja 2021 roku w Poznaniu odbyły się Półfinały A Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym. Żeńska drużyna Uniwersytetu Gdańskiego wyszła z grupy D na pierwszym miejscu, wygrywając wszystkie mecze. Następnie, w fazie pucharowej, nasza reprezentacja wygrała mecz ćwierćfinałowy z Akademią Wychowania Fizycznego z Poznania, a tym samym awansowała do półfinału. Tam stoczyła zaciętą walkę z UAM Poznań, niestety przegrywając 1:2. Stawką ostatniego meczu był brąz, jednak skończył się przegraną 0:2 z UM Poznań. Ostatecznie dziewczyny w składzie Marta Joanna Komar, Natalia Komar, Daria Danielewicz oraz Marta Sulewska uplasowały się zaraz za upragnionym podium, na 4 miejscu.

Mężczyźni w składzie: Jakub Siemiątkowski, Michał Maskiewicz, Maciej Olszewski, Sebastian Kidoń uplasowali się w grupie A na 4 miejscu, natomiast w klasyfikacji generalnej mężczyzn Półfinału AMP na 13 miejscu.

Gratulujemy sukcesu! Jesteśmy dumni, że mamy w składzie taką silną reprezentację kobiet. Obu drużynom życzymy wytrwałości w treningach w kolejnym sezonie!

Trenerką obu drużyn jest Hanna Wesołowska- Szpadra.

Trzymajcie się!

#UGTeam

سرور مجازی ترکیه