Cztery razy podium dla UG w Siatkówce Plażowej

To były zdecydowanie zawody dla AZS Uniwersytet Gdański. W organizowanej przez nas imprezie dwa nasze zespoły stanęły aż 4 razy stanęły na podium 🏆

W dniach 13-16.06.2019 na plaży miejskiej w Gdyni odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Siatkówce Plażowej. Kolejny raz Zarząd Główny AZS zlecił nam organizowanie tych wspaniałych zawodów. Impreza odbyła się w ramach obchodów 50 – lecia Uniwersytetu Gdańskiego.

W zawodach bardzo dobrze spisały się nasze reprezentacje kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji generalnej kobiet suma zdobytych punktów przez dwie nasze pary pozwoliła na zdobycie srebrnych medali. Dziewczyny zdobyły również srebrne medale w klasyfikacji uniwersytetów.

Składy drużyn damskich AZS UG

UG 1 – Agata Chyła, Aleksandra Chyła

UG 2 – Monika Gorzka, Angelika Wilczyńska

trenerzy: Jolanta Malach, Rafał Murczkiewicz

W klasyfikacji drużynowej mężczyzn UG uplasowało się na trzecim miejscu, natomiast w rywalizacji uniwersytetów nasi zawodnicy otrzymali srebrne medale.

UG 1 – Adrian Białecki, Jakub Sulima

UG 2 – Jan Krasiński, Maciej Kleinschmidt

Trener: Edward Pawlun

Nagrody wręczyli prof. UG, dr hab. Arnold Kłonczyński, Prorektor ds. Studenckich oraz dr Jan Patok, Dyrektor Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu.

Poniżej przedstawiamy relację z zawodów oraz kilka zdjęć. Po pełną fotorelację zapraszamy na stronę https://www.facebook.com/AMPPlazowkaFinal/