Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym

W Bydgoszczy rozpoczynamy Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym, w których
po raz pierwszy wystartuje reprezentantka Uniwersytetu Gdańskiego – Anna Sieroń.
Ania jestem studentką I roku psychologii ogólnej na Wydziale Nauk Społecznych. Od ponad pięciu lat
związana ze strzelectwem. Zawodniczka WKS Grunwald Poznań, członkini kadry wojewódzkiej
juniorów oraz Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorek.

Poprosiliśmy Anię by zdradziła nam więcej szczegółów zadając Jej kilka pytań.

Jak się czujesz trzymając broń w ręku?
„Trzymając karabin czuję jego ciężar, prawie 5kg 400g, jednak podczas złożenia to uczucie mija i dominuje skupienie oraz precyzja ruchów.”

Najważniejsze strzelanie, które zapadło w Twojej pamięci?
„Gdybym miała powiedzieć, które zawody, albo jaki wynik zapadł mi w pamięć, to chyba powiedziałabym, że każde na których strzeliłam
życiówki. Jednak po dłuższym namyśle wybrałabym Międzynarodowe zawody klasyfikacyjne Baltic Cup 2019. Wtedy pierwszy raz strzeliłam ponad 600 pkt, a dokładnie 602.5pkt. w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów, były to też pierwsze zawody z moim własnym karabinem.”

Największy sukces w Twojej dotychczasowej karierze?
„Moim największym osiągnięciem jest wystrzelany w 2020 roku brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów w konkurencji karabin pneumatyczny juniorek – drużyna.”

Co dają Ci godziny spędzone na strzelnicy?
„Mimo wszystkich przeciwności z jakimi się mierzę (leworęczność i dominujące lewe oko, czy to dojazdy na strzelnicę), czerpię ogromną radość i satysfakcję z każdego udanego strzału, nie tylko tego 10.9.”

Akademickie Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym wpisały się w kalendarz amp od roku akademickiego 2018/2019. W tym roku zawody organizowane są w Bydgoszczy w dniach 9- 11.04.2021.

Trzymamy kciuki za reprezentantkę Uniwersytetu Gdańskiego i wierzymy, że w kolejnej edycji AMP
do ani dołączą kolejni zawodnicy.

#UGteam