Wrocław stolicą karate

Trzeci rok z rzędu mamy swoich reprezentantów w Akademickich Mistrzostwach Polski w karate WKF. Co roku studenci Uniwersytetu Gdańskiego zdobywają indywidualnie medale. Jak będzie tym razem?Tegoroczna edycja będzie najsilniej obsadzona. Do medalistów z poprzednich lat dołączy debiutantka w AMP – Maria Kokoć (kumite -55 kg). Swoim dotychczasowym doświadczeniem popiszą się: Julia Sabiecka (kumite -50 kg), Daniela Holk (kumite -68 kg) oraz jedyny przedstawiciel mężczyzn – Bartosz Janczak (kumite -67 kg). Dziewczyny po raz pierwszy będą występować w rywalizacji drużynowej w kategorii kumite.

Zawody odbędą się w najbliższy weekend we Wrocławiu (29-30.05.2021) na hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Chełmońskiego 43. Łącznie wystąpi 105 zawodniczek i zawodników z 31 uczelni z całej Polski. Swoje zmagania w sobotę o godzinie 18:05 rozpocznie drużyna Pań, natomiast wszystkie indywidualne występy naszych zawodników rozgrywać się będą od niedzielnego poranka.

Zachęcamy do śledzenia poczynań naszych Karateków na profilu imprezy na facebooku – AMP w Karate | Facebook, gdzie można zobaczyć na bieżąco wyniki i obejrzeć transmisję live z mistrzostw! Pełny harmonogram -> 2021_karate_wkf_harmonogram.pdf (ampy.pl)

Z ciekawostek dodajmy – Bartosz Janczak na poprzednich mistrzostwach walcząc o medal, aż rozdarł kimono. Oby tym razem obyło się bez takich strat 🙂

Trzymamy kciuki za całą ekipę Uniwersytetu Gdańskiego!

سرور مجازی ترکیه