Uniwersyteckie złoto koszykarzy

Złoty medal w kategorii uniwersytetów zdobyli koszykarze sekcji AZS Uniwersytet Gdański! Podopieczni trenera Wojciecha Oleszkiewicza podczas Akademickich Mistrzostw Polski uplasowali się na wysokim 7. miejscu w klasyfikacji generalnej, co dało im 1. miejsce w typach uczelni. Zawody odbyły się w Łodzi w dniach 25-28 maja.

Zawodnicy Uniwersytetu w całym turnieju odnieśli 4 zwycięstwa i 2 porażki. W fazie grupowej spisali się bezbłędnie pokonując kolejno SGGW Warszawa 74:50, ALK Warszawa 81:79, KUL Lublin76:50.

Awans z pierwszego miejsca w grupie dał prawo walki w ćwierćfinale z Krakowskim Uniwersytetem Rolniczym, gdzie po końcowym gwizdku lepsi okazali się rywale wygrywając spotkanie 69:62.

Pozostała walka o miejsca 5-8 w całym turnieju oraz bój o medal w klasyfikacji uniwersytetów. W pierwszym spotkaniu minimalnie lepsi okazali się zawodnicy AHG Kraków, którzy odnieśli zwycięstwo dwoma oczkami 74:72.

Ostatni mecz w turnieju naszych koszykarzy okazał się ważnym pojedynkiem. Panowie zmierzyli się z Uniwersytetem Łódzkim, gdzie stawką było 7. miejsce w całym turnieju i złoty medal w uniwersytetach. Studenci Uniwersytetu Gdańskiego wygrali spotkanie wynikiem 66:63. Gratulujemy całej ekipie!

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO PODCZAS FINAŁÓW AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W KOSZYKÓWCE: