Turniej finałowy AMP w unihokeja

Unihokej od kilku lat cieszy się coraz większą popularnością wśród uczelni. W dniach 8-11.06 do Rzeszowa przyjechało 16 najlepszych uczelni z całej Polski, które kilka tygodni wcześniej wywalczyło awanse w turniejach półfinałowych. Uniwersytet Gdański w klasyfikacji generalnej uplasował się na 12. miejscu oraz w typach uczelni na 4. miejscu.

Na gromkie brawa zasłużyła Wiktoria Targońska, która została wybrana najlepszą obrończynią turnieju. Powtórzyła ten wyczyn, gdyż kilka tygodni wcześniej na turnieju półfinałowym w Warszawie również została najlepsza obrończynią.

Mecze w fazie grupowej zakończyły się poniższymi wynikami:
UG – AGH Kraków   1:11
UG – Politechnika Łódzka   2:2
UG – Uniwersytet Medyczny w Łodzi   4:3
Po wyrównanej liczbie punktów w tabeli, Uniwersytet Gdański znalazł się na 3. miejscu, gdzie pod uwagę liczył się stosunek bramek.

Faza pucharowa, gdzie pozostała walka o miejsca 9-12 potoczyła się z mniejszym szczęściem. Porażki z UP Sanok (1:7) oraz z PW Warszawa (2:2 k. 0:2) dały naszej drużynie finalnie 12. miejsce w całym turnieju.

Dziękujemy za wiele emocji i dobrej zabawy reprezentując Uniwersytet Gdański.