Święto tenisa stołowego za nami.

Na ostatni weekend listopada Gdańsk zamienił się w stolicę tenisa stołowego za sprawą rozgrywanych tam Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tym właśnie sporcie.

Fot. Wiktoria Dziurdź

Blisko 80 uczestników i uczestniczek rywalizowało oraz integrowało się ze sobą już po raz 3 na hali Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby, jednak mistrz mógł być tylko jeden i ponownie został nim  AZS Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Na mistrzostwach przywitaliśmy kilkoro debiutantów, w tym reprezentację AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego, która zdobyła 3 miejsce drużynowej klasyfikacji generalnej!

Fot. Wiktoria Dziurdź

— Poziom rywalizacji poszybował w górę. Widać, że zawodnicy z niepełnosprawnościami coraz bardziej interesują się tym sportem co cieszy i pozostawia nam spore pole do rozwoju na przyszłość. — mówi trenerka AZS Uniwersytet Gdański, Małgorzata Aftańska.

Podsumowanie filmowe wydarzenia: https://www.facebook.com/IMPAZS/videos/1225596901658125

Fot. Wiktoria Dziurdź

Cykl Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS wspierają: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami zawodów są Grupa Orlen i Grupa PZU. Organizatorem IMP AZS w tenisie stołowym był AZS Uniwersytet Gdański we współpracy z Akademickim Związkiem Sportowym, AZS Gdańsk, Uniwersytetem Gdańskim, Miastem Gdańsk oraz Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Do grona sponsorów tego wydarzenia dołączyła firma PGNiG Grupa Orlen wspierająca AZS UG w zakresie sportu przy organizacji tego wydarzenia.