Startujemy z Akademickimi Mistrzostwami Polski

Na to czekaliśmy! Tegoroczna edycja Akademickich Mistrzostw Polski startuje w najbliższy weekend. Mnóstwo rywalizacji, emocji i dobrej zabawy na największych sportowych imprezach akademickich w Polsce.

Pierwszy turniej zostanie rozegrany w dniach 25-28.01 w Poznaniu, a będzie to półfinał AMP w futsalu kobiet. Nie zabraknie tam naszych reprezentantek, które pod wodzą trenera Tomasza Aftańskiego powalczą o miejsca premiowane do turnieju finałowego, który odbędzie się miesiąc później w Warszawie. Studentki AZS UG w ubiegłym roku stanęły na najniższym podium, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji generalnej i srebrny medal w kategorii uniwersytetów. W pierwszym dniu zgodnie z harmonogramem zawodniczki AZS Uniwersytetu Gdańskiego zmierzą się z Politechniką Gdańską (godz. 11:00) oraz z Akademią Nauk Stosowanych z Konina (16:00). W sobotnie przedpołudnie w ostatnim meczu grupowym rozegrane zostanie spotkanie z Wyższą Szkołą Gospodarki z Bydgoszczy (10:00). Faza pucharowa zostanie rozegrana w sobotę i niedzielę.

Tydzień później w dniach 01-04.02 do Torunia udadzą się futsaliści, którzy podejmą walkę o czołowe miejsca premiowane awansem do finałowego turnieju. W fazie grupowej zmierzą się z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego z Bydgoszczy, Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza z Poznania oraz Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego z Poznania.

Pełny terminarz Akademickich Mistrzostw Polski dostępny na stronie https://ampy.pl/informacje/terminarz/terminarz-2024