Rugby AZS UG – nowy projekt, czas start!

Rugby AZS UG to nowa sekcja sportowa utworzona dzięki współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z Rugby Club Arka Gdynia. Umożliwi ona studentom i pracownikom UG udział w otwartych treningach tej dyscypliny olimpijskiej, a uczelni pozwoli stworzyć drużynę i dołączyć do międzynarodowej rywalizacji sportowej z najlepszymi uniwersytetami świata.

Nabór do nowej sekcji rugby AZS UG jest już otwarty!

Wszyscy zainteresowani treningami w sekcji proszeni są o kontakt z trenerem sekcji – Marek Skindel (tel. 698 522 440) oraz Dariusz Komisarczuk (tel. 515 215 042).

Treningi będą się odbywały w poniedziałki i czwartki (godz. 19:00) na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

W poniedziałek, 22 listopada br., został podpisany list intencyjny w sprawie utworzenia sekcji Rugby AZS UG. W spotkaniu uczestniczyli Jego Magnificencja Rektor UG, prof. dr hab. Piotr StepnowskiPiotr Walczak, Prezes Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytet Gdański, prof. dr hab. Kamil Zeidler z WPiA UG oraz przedstawiciele Rugby Club Arka Gdynia: Daniel Bartkowiak, członek Zarządu RCAG, Dariusz Komisarczuk, naczelny trener RCAG oraz Marek Skindel, trener RCAG.

Rugby AZS UG, witamy na pokładzie!