Poznań szczęśliwym miejscem dla sekcji siatkówki AZS UG!

W ostatni weekend, w Poznaniu, rozegrano półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn oraz kobiet. Nasze sekcje ze stolicy Wielkopolski przywiozły złote oraz srebrne medale!

Podopieczni trenera Edwarda Pawluna mierzyli się początkowo w grupie A z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie oraz Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu. W pierwszym spotkaniu turnieju studenci UPr z Poznania postawili naszym siatkarzom bardzo trudne warunki. Ostatecznie, to jednak nasi akademicy wyszli zwycięsko z tego spotkania. Wartym podkreślenie jest fakt, że to był jedyny mecz, gdzie nasi siatkarze stracili seta – 1:2 (18:25/25:23/9:15)! Po niespełna godzinnej przerwie rozegraliśmy kolejne grupowe spotkanie, tym razem z ekipą ze Szczecina. Nasi studenci od początku dominowali w spotkaniu, czego wynikiem było wysokie zwycięstwo w obu setach – 2:0 (25:17/25:12).

Ćwierćfinały przyniosły nam derby Gdańska! W starciu z drużyną AWFiS Gdańsk okazaliśmy się lepsi, wygrywając to spotkanie 2:0(25:21/25:15). Półfinał rozegrany z drużyną UAM Poznań nie należał do najłatwiejszym. Pomimo znaczącej wygranej w pierwszym secie, drugi trzymał nas w napięciu do samego końca! Jednak dobra skuteczność i tego dnia nas nie opuszczała – 2:0 (25:18/27:25). Mecz finałowy rozegraliśmy z bardzo dobrą ekipą PP Poznań, jednak nasza zagrywka była tym elementem, który sprawiał najwięcej kłopotów przeciwnikom. Mecz kończymy kolejnym zwycięstwem 2:0 (25:15/25:13) i z pierwszego miejsca awansujemy do turnieju finałowego w Krakowie!

Z kolei nasze siatkarki pod wodzą duetu trenerskiego Jolanta Malach – Adam Miotk zdobyły brązowe medale turnieju półfinałowego AMP! Pierwszego dnia zawodów wygrały oba swoje grupowe spotkania w tym pojedynek w ramach derbów trójmiasta! UG Gdańsk – AWFiS Gdańsk 2:0 (25:12/25:12), UPr Poznań – UG Gdańsk 1:2 (25:22/18:25/1:15). Sobotnie rozgrywki przyniosły nam garść kolejnych emocji! Pojedynek z UMK Toruń okazał się być jednym z tych, gdzie niepewność trzyma nas do ostatnich punktów, a każdy, nawet najmniejszy błąd, może kosztować utratę seta. Ostatecznie to nasze siatkarki wyszły zwycięsko z tego pojedynku 1:2 (25:22/22:25/9:15)! Podbudowane zwycięstwem w tak ciężkim meczu, nasze zawodniczki pokazały charakter i ostatni mecz w grupie zakończyły zwycięstwem! UG Gdańsk – PP Poznań 2:0 (25:21/25:22).

Niedziela była dniem rozstrzygnięć medalowych. Wszystkie cztery ekipy, które awansowały do półfinałów miały już zapewnione bilety na krakowskie finały, jednak w każdej z drużyn i tak było widać zawziętość oraz chęć osiągnięcia jak najwyższego miejsca w turnieju strefowym. Półfinałowe spotkanie dostarczyło nam wielu emocji oraz wrażeń, jednak tym razem musiałyśmy uznać wyższość naszych przeciwniczek, jak się potem okazało, triumfatorek całego turnieju. UG Gdańsk – AWF Poznań 0:2 (23:25/22:25). Mecz o trzecie miejsce turnieju, czyli mały finał, rozgrałyśmy z grupowym rywalem, czyli PP Poznań. Przeciwniczki znając już naszą grę postawił nam cięższe warunki niż w meczu grupowym, jednak i to nie wystarczyło aby nas pokonać! PP Poznań – UG Gdańsk 1:2 (17:25/26:24/11:15). Po tym zwycięstwie kończymy rywalizację na 3 miejscu i na koniec maja widzimy się na finałach w Krakowie!

Także nasze zawodniczki i zawodnicy otrzymali nagrody indywidualne:

🏆 Monika Gorzka – najlepsza atakująca

🏆 Kewin Sasak – MVP