Kilka pytań do… Moniki Gorzkiej!

Nasza siatkarka, w turnieju półfinałowym AMP została wybrana MVP, co napawa nas wielką dumą! Z tej okazji postanowiliśmy zadać jej kilka pytań.

Jak byś podsumowała wasze zmagania w półfinałach? Bycie MVP turnieju półfinałowego to ogromne wyróżnienie, jak się z tym czujesz oraz w jaki sposób szykujesz się na finały?

-Bardzo się cieszę że otrzymałam tytuł najlepszej atakującej i jest to z pewnością bardzo duża motywacja do dalszej pracy i pokazania w Krakowie jeszcze więcej. Teraz trenujemy 3x w tygodniu, atmosfera jest bojowa, jesteśmy zdeterminowane i w gazie więc będzie ogień!

Skąd w ogóle siatkówka w Twoim życiu?

–Siatkówka wzięła się w sumie z powołania chyba. Na początku, w podstawówce, poszłam do klasy sportowej, gdzie biegałam, jednak jakoś w szóstej klasie po prostu stwierdziłam że chciałabym grać w siatkówkę. Już wcześniej na podwórku zbieraliśmy się  z ekipą i odbijaliśmy piłkę przez trzepak.

Jest jakiś mecz, który wspominasz najlepiej, taki, przy którym bledną wszystkie inne?

–Bardzo ciężko wybrać jeden najlepszy mecz, ale myśle że pod względem emocji, atmosfery, atrakcyjności meczu to byłby mecz który grałam jeszcze w barwach iławskich na finałach Mistrzostw Polski Kadetek w Tucholi, kiedy grałyśmy właśnie na Gedanii Gdańsk. Z meczów, gdzie złapałam najwiecej doświadczenia to z pewnością mecz siatkówki plażowej przeciwko brazylijskiej parze podczas Mistrzostwach Świata U19 na Cyprze, kiedy zdecydowanie nie byłyśmy faworytkami i mecz przegrałyśmy, jednak dorównałyśmy poziomem i sety kończyły się na przewagi.

Niedawno powstał nowy projekt, mianowicie AZS Akademia Siatkówki Uniwersytetu Gdańskiego. Co o tym sądzisz i czy według Ciebie zachęci to potencjalne licealistki do dołączenia w nasze szeregi?

-Co do nowego projektu, jestem zdecydowanie na tak!! Uważam, że jest to szansa na powstanie po bardzo długiej przerwie profesjonalnego ośrodka siatkarskiego. To jest śmieszne, że na Pomorzu nie ma żadnego profesjonalnego klubu, który przywróciłby te rejony na siatkarska mapę Polski. Pomorze jest bardzo gęsto zaludnione, zainteresowanie siatkówka jest ogromne co z reszta widać chociażby przy występach Trefla Gdańsk, lub można wspominać ilu kibiców było z drużyna Atomu Trefl Sopot kobiet. Na pewno projekt przyciągnie wiele młodych dziewczyn i przyszłych studentek UG. Oprócz tego, też media zaczęły promować naszą sekcje. Od niedawna ruszyła oddzielna strona na fb z sekcją siatkówki gdzie podawane są aktualności. To tez z pewnością nagłaśniana siatkówkę na UG, tym bardziej że internet dzisiaj to druga rzeczywistość.

Dziękujemy i trzymamy kciuki!

#UGTeam