Dla nich żadna wspinaczka nie jest przeszkodą

W ostatni weekend najlepsi zawodnicy sekcji wspinaczki sportowej AZS UG reprezentowali Uniwersytet Gdański podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Lublinie.

Przez trzy dni zawodnicy rywalizowali w trzech różnych dyscyplinach wspinaczki sportowej. W piątek 22 marca w CW Kotłownia odbyły się zawody w boulderingu. Można było spróbować swoich sił na 15 problemach, a najlepszym zawodniczkom AZS UG udało się zdobyć aż 8 topów.

Drugiego dnia odbyły się zawody we wspinaczce na trudność a ostatniego na czas. Obie konkurencje miały miejsce na nowoczesnej ścianie wspinaczkowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

SKŁAD UNIWERSYTETU GDAŃSKIEGO:
Idalia Ciereniewicz
Jagoda Stankowska
Karolina Baranowska
Wiktoria Wójcik
Magdalena Kurdziel
Robert Kiżewski
Daniel Jarzymowski
Mikołaj Lorenc
Michał Miler

TRENER Jarosław Skibicki

Zarówno drużyna męska, jak i żeńska uklasyfikowały się na 8 miejscu wśród uniwersytetów.

To dla Uniwersytetu Gdańskiego bardzo dobry wynik. Od kilku lat stopniowo pniemy się w górę rankingów, a nasza sekcja wspinaczkowa liczy obecnie ponad 35 zawodników. Cieszymy się, że nasza drużyna składa się z bardziej doświadczonych zawodników, ale także tych młodych i niezwykle ambitnych wspinaczy. Udanym debiutem w tych zawodach mogą pochwalić się:
Idalia Ciereniewicz (miejsce 53 w konkurencji na trudność)
Karolina Baranowska
Mikołaj Lorenc

Dziękujemy AZS Województwa Lubelskiego oraz AZS UM w Lublinie za ugoszczenie nas w tym urokliwym mieście oraz po raz kolejny zorganizowanie niezapomnianych zawodów!

Tekst: Magdalena Kurdziel – zawodniczka sekcji wspinaczki sportowej AZS UG

fot. fb AMP we Wspinaczce Sportowej