Debiut w zawodach wioślarskich

Do udanych startów mogą zaliczyć swoje wyścigi reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego podczas Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie rozgrywanych w Bydgoszczy.

Adam Bujnowski na pewno może pochwalić się swoimi indywidualnymi osiągnięciami. W ‚jedynkach’ mężczyzn zajął 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w kategorii uniwersytetów. Wyścig zakończył z czasem 03:45,74.

Panie w parze Marta Pluta i Aleksandra Warachewicz zajęły 4. miejsce w klasyfikacji generalnej, dzięki czemu zdobyły brązowy medal w kategorii uniwersytetów.

Uniwersytet Gdański jako uczelnia uplasował się na 13. pozycji oraz 5 typach uczelni. Ogromnie cieszy postawa indywidualna naszych zawodników, co przełożyło się na dobry końcowy wynik uczelni, a przede wszystkim indywidualne medale.