Atmosfera, zabawa i sport, czyli udane IMP AZS w tenisie stołowym!

AZS UAM Poznań bezkonkurencyjny w Gdańsku!„Lubię wracać tam, gdzie byłem już” czyli IMP AZS ponownie zagościły w Gdańsku. Blisko 80 zawodników z niepełnosprawnościami reprezentujących 26 uczelni rywalizowało w hali Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby.

Uczestnicy ze względu na stopień niepełnosprawności podzieleni byli na kilka klas startowych, w obrębie których rywalizowali. W porównaniu z zeszłym rokiem, w Gdańsku wystartowało dwa razy więcej zawodników, co przyczyniło się do zbudowania jeszcze lepszej atmosfery oraz w niektórych kategoriach, mocniejszej rywalizacji. Wszyscy zebrani na gdańskiej hali oprócz doznawania sportowych emocji mogli również wziąć udział w grze terenowej o mieście Gdańsk oraz ćwiczyć swoje umiejętności podczas rozgrywek mini-tenisa stołowego.

AZS UAM Poznań na mistrzostwa przybył w najliczniejszym gronie, co z pewnością pomogło w wygraniu klasyfikacji drużynowej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsi z najlepszych do swoich domów zabrali puchary i medale. Podczas ceremonii medalowej nagrodzeni zostali również nasi patroni. Na najwyższym stopniu podium ustała Pani Justyna Rogowska, kierowniczka biura ds. Osób z niepełnosprawnością na Uniwersytecie Gdańskim, a z jej lewej oraz prawej strony miejsca zajęli dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, Prorektor ds. Studentów i Jakości Kształcenia oraz dr Jan Patok, dyrektor centrum CWFiS UG.

– Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS to wspaniała możliwość dla wszystkich osób z niepełnosprawnościami do poczucia sportowych emocji na własnej skórze i jako tegoroczny debiutant jestem bardzo zadowolony z całości imprezy. – mówi Kajetan Kołodziejski z AZS Uniwersytetu Gdańskiego.

AZS UG Sekcja Sportowa Osób z Niepełnosprawnościami w składzie: Mikołaj Ziemkiewicz, Justyna Kamińska oraz Kajetan Kołodziejski i trenerka mgr Małgorzata Aftańska pokazała się z fantastycznej strony! Po weekendzie pełnym sportowych emocji mogli cieszyć się ze złotego medalu, który w turnieju indywidualnym wywalczyła Justyna‼

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS oraz PZU. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów w tenisie stołowym był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego oraz Organizacja Środowiskowa AZS Gdańsk. Wydarzenie zostało objęte patronatem: Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego oraz JM Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego. Partnerem Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS w tenisie stołowym było Miasto Gdańsk.

Medaliści IMP AZS 2021 w tenisie stołowym

Złote medale: