Akademickie Mistrzostwa Polski w szachach za nami

W weekend 10-12.03.2023 roku w Bydgoszczy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach organizowane przez Politechnikę Bydgoską. Dyscyplina wymagająca przede wszystkim myślenia strategicznego i taktycznego.

W turnieju odział wzięło ponad 103 zawodniczek oraz ponad 280 zawodników. Sekcja Uniwersytetu Gdańskiego w końcowym rezultacie uplasowała się na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej (spośród 49 uczelni startujących w turnieju) oraz na 6 miejscu w klasyfikacji uniwersytetów.

Najwyższe miejsce wśród naszych zawodniczek zajęła Honorata Kucharska – 9 miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju indywidualnego kobiet oraz 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów. Wśród Panów najwyżej uplasował się Aleksander Kumala – 27 miejsce w klasyfikacji generalnej turnieju indywidualnego oraz 9 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów.

Wszystkie zawodnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie barw Uniwersytetu Gdańskiego.