Pływacki weekend w Lublinie

Lublin w dniach 14-16 kwietnia gościł ponad tysiąc pływaków i pływaczek z całej Polski. Turniej Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu od lat cieszy się wielką popularnością na wysokim poziomie sportowym.

Jak impreza sportowa to naszych studentów nie mogło zabraknąć, którzy pod okiem Trenerki Pani Bożeny Zapolskiej rywalizowali w basenach Aqua Lublin.

Najlepszym z naszych zawodników okazał się Andrzej Wieciński, który zdobył indywidualnie aż 4 medale! W stylu klasycznym na dystansie 100 metrów uplasował się na 3. miejscu w klasyfikacji generalnej, zdobywając tym samym złoty medal wśród uniwersytetów. Ten sam wyczyn powtórzył również w stylu klasycznym lecz na dystansie 50 metrów (3. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1. miejsce w uniwersytetach).

Kolejny indywidualny medal za 3. miejsce w uniwersytetach zdobył Jakub Lewandowski na dystansie 200 metrów stylem zmiennym.

W sztafecie 4 x 50 m stylem zmiennym panowie (w składzie: Polak Mikołaj, Wieciński Andrzej, Malicki Dawid, Lewandowski Jakub) wywalczyli 2. miejsce w uniwersytetach.

W klasyfikacji generalnej studenci uplasowali się na 10. miejscu, zajmując tym samym 5 miejsce wśród uniwersytetów.

Panie natomiast w klasyfikacji generalnej zajęły 13 miejsce oraz 5 miejsce w uniwersytetach. Mimo braku indywidualnych medali, wyniki całej drużyny złożyły się na wysokie miejsca spośród 60 startujących uczelni.