Wspinaczkowe zmagania

Studenci Uniwersytetu Gdańskiego w miniony weekend rywalizowali na ściankach wspinaczkowych podczas Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Bytomiu na jednym z największych obiektów wspinaczkowych w Europie „Skarpa”. Jakże trudna, wymagająca siły każdej grupy mięśniowej, precyzji, skupienia i zwinności dyscyplina zachęciła 343 śmiałków z 42 uczelni do wzięcia udziału w zawodach.

Zawodniczki z Uniwersytetu Gdańskiego uplasowały się na 28 miejscy w klasyfikacji generalnej oraz na 8 miejscu wśród uniwersytetów. Zawodnicy w końcowym rezultacie zajęli 20 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 5 miejsce wśród uniwersytetów. Robert Kiżewski w konkurencji na czas osiągnął wysokie miejsce (40 na 177 zawodników). Bardzo udany debiut w konkurencji na czas zaliczyła Wiktoria Wójcik, która po raz pierwszy startowała w zawodach.

Jest to jedno z najlepszych osiągnięć w ostatnich latach. Warto zaznaczyć, że wspinaczka sportowa cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi, a co za tym idzie, poziom rywalizacji z roku na rok stoi na wysokim poziomie.

Skład Uniwersytetu Gdańskiego:
Michał Curyło