Emocjonujący weekend za nami

Nasi zawodnicy rozegrali w Gdańsku aż 4 mecze! Mogliśmy podziwiać poczynania naszych wszystkich ligowych zespołów, które przysporzyły kibicom mnóstwa wrażeń.

II liga siatkówki kobiet
11 marca w hali ZSE przy ul. Reja 25, siatkarki AZS UG rozpoczęły derby Gdańska z zespołem Gedanii Gdańsk. Po porażce w pierwszym secie zawodniczki AZS szybko się podniosły i wygrywając kolejne 3 sety zwyciężyły mecz wynikiem 3:1 (20:25, 25:23, 25:18, 25:21). MVP spotkania została Monika Gorzka.

I liga futsalu mężczyzn
W sobotni wieczór na parkiet wyszli futsaliści w ważnym spotkaniu na szczycie tabeli 1 ligi. Zawodnicy Trenera Wojciecha Pawickiego zagrali bardzo dobry mecz wygrywając z We-Met Futsal Club Kamienica Królewska 4:3 i tym samym umocnili się na pozycji lidera.
Bramki dla AZS UG zdobyli: Maciej Urtnowski x 3, Iwo Gerlee.

Ekstraliga futsalu kobiet
Dzień później do walki o awans do najlepszej ‚czwórki’ w Polsce podeszły Futsalistki AZS UG Futsal Ladies. Spotkanie zgromadziło wielu kibiców, którzy zobaczyli niesamowite spotkanie w wykonaniu dziewczyn. Z wyniku 0:2 zawodniczki AZS wyszły na prowadzenie 3:2, gdzie pod koniec spotkania przeciwniczki z Wierzbowianki Wierzbno trafiły gola na 3:3 co doprowadziło do dogrywki (2 x 5 minut). W dogrywce więcej szczęścia miały przyjezdne i to one w rezultacie cieszyły się z awansu.
Spotkanie po dogrywce zakończyło się wynikiem 3:4.
Bramki dla AZS UG zdobyły: Paula Zawistowska x 2, Wiktoria Słowy.

I liga koszykówki kobiet
Ligowy weekend zakończyły Koszykarki podejmując w Gdańsku MKK Basket 25 Bydgoszcz. Było to bardzo udane spotkanie w wykonaniu naszych zawodniczek. Prowadzenie utrzymały od samego początku do końca meczu. Zagrały na wysokiej skuteczności w ataku i dużej efektywności w obronie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 75:53 (22:7, 22:13, 20:19, 11:17) dla AZS Uniwersytet Gdański.