KumulAMPcja na początek kwietnia!

Wraz z rozpoczęciem nowego miesiąca poznamy najlepszych z najlepszych w aż 5 dyscyplinach sportowych. Reprezentanci AZS UG ruszyli na Akademickie Mistrzostwa Polski w Judo, Pływaniu, Brydżu, Szachach oraz Strzelectwie Sportowym. Każda z ekip ruszyła w innym kierunku, ale za to z jednakowym zapałem i celem- pokazać się z jak najlepszej strony!

Sekcja szachowa jak co roku, jedzie w bardzo silnym składzie. Trener Jarosław Skibicki miał niezłą zagwostkę kogo powołać na ten najważniejszy, studencki turniej. 11 szczęśliwców, w tym sam trener, reprezentować nas będą podczas imprezy w Chorzowie. W składzie znalazła się między innymi polska arcymistrzyni od 2021 roku, Julia Antolak. Towarzyszyć jej będą Agata Dwilewicz, Honorata Kucharska, Oktawia Wilk oraz Jagoda Wójcik. Z męskiej części drużyny większość nazwisk to starzy wyjadacze naszej sekcji: Rafał Buraczewski, Jakub Garbowski, Michał Gulbiński, Paweł Sawicki oraz Bartłomiej Pawelski.

Podczas AMP w Strzelectwie Sportowym będziemy trzymać kciuki za dwoje uczestników. Ania Sieroń rok temu wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji Uniwersytetów, jak będzie tym razem?

W Łodzi o medale powalczą pływacy i pływaczki na tamtejszej Zatoce sportu. 18 studentów oraz studentek UG postara się poprawić zeszłoroczne wyniki pod wodzą Pani trener Bożeny Zapolskiej.

Podczas AMP w Judo niezawodnie, jak co roku, do sukcesu postara się poprowadzić nas trener mgr Marek Bobkiewicz. Sekcja UG z roku na rok staje się coraz silniejsza i tak samo jest w tym sezonie. Głównym pretendentem do zdobyczy medalowej z naszej drużyny aktualny jest Mistrz Polski- Dmitrij Janczylik.

2.04 to także dzień podczas którego nasi wspinacze sportowi rozpoczęli rywalizację w konkurencji na trudno

Brydżyści podobnie jak Szachiści o medale powalczą w Katowicach. Jak poradzi sobie nasza czteroosobowa reprezentacja? Dowiemy się już wkrótce!