Podsumowanie sportowego tygodnia SEA-EU „Sport & Solidarity”

W dniach 12-17 kwietnia 2021 roku braliśmy udział w konferencji w ramach sportowego tygodnia SEA-EU „Sport & Solidarity”.

Pierwszą propozycją w ramach sportowego tygodnia w Breście była wideokonferencja The European SEA-EU Day „Sport&Solidarity”, która przybliżyła morską historię i kulturę regionu Dolnej Bretanii, który znany jest także z popularności sportów wodnych. Jednym z motywów przewodnich spotkania były również tematy sportowej integracji społecznej.
Drugą częścią sportowego tygodnia była biegowa impreza integracyjna „La Solidaire de Brest”, której celem było zaangażowanie studentów i pracowników partnerskich uczelni SEA-EU w aktywność sportową. Uniwersytet Gdański reprezentowały sekcje sportowe, prezes AZS UG Piotr Walczak oraz Prorektor ds. Współpracy Międzynarodowej, dr hab. Anna Maria Jurkowska-Zeidler, prof. UG. Celem biegu, było przede wszystkim uzbieranie środków na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego pokonali 3082 km, co jest najlepszym wynikiem wśród uczelni zaangażowanych w ten projekt! Na 400 łącznie uczestników, aż 256 reprezentowało UG! Duma nas rozpiera patrząc na Waszą postawę! Przebiegnięty przez Was dystans pozwolił na zdobycie 3082 euro na rzecz osób z niepełnosprawnościami!