Minimalnie za podium podczas AMP w Szachach!

AMP w Szachach 2020/2021 przeszły do historii. Niestety, nie udało się zdobyć medalu tym razem, ale za to, zdobyte doświadczenia i wspomnienia z pewnością zaowocują jeszcze nie raz!

W turnieju indywidualnym najlepsza z naszych zawodniczek Julia Antolak uplasowała się na 10 miejscu w klasyfikacji uniwersytetów i 16 w generalnej.

O jedno oczko niżej w obu klasyfikacjach była Agata Dwilewicz.

Wśród mężczyzn po raz kolejny najlepszy start w barwach UG zanotował Aleksander Kumala zajmując 6 miejsce w UNI i 21 w generalnej.

Nasza reprezentacja na półmetku turnieju drużynowego zajmowała 1 miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety pomimo bardzo dobrego rozpoczęcia rywalizacji, ostatecznie zajęła 4 miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i 8 miejsce w klasyfikacji generalnej. Po ostatniej rundzie uzbieraliśmy tyle samo punktów co 3 w klasyfikacji uniwersytetów UMK w Toruniu, ale na koniec zaważyły tzw. małe punkty. Jak to bywa w każdym sporcie widać u zawodników rozgoryczenie i niedosyt.

Mimo to brawa dla całej drużyny za walkę do „ostatniej partii”!

Reprezentacja UG w szachach:

1. Julia Antolak
2. Oktawia Wilk