Tenis stołowy wraca nad morze.

Po rocznej przerwie Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym wracają do Gdańska. Szesnaście drużyn kobiecych i piętnaście męskich powalczy od piątku o miano najlepszych drużyn w Polsce. Złotych medali bronią zawodniczki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz zawodnicy Akademii Zamojskiej.

Na Gdańskiej hali PZTS im. Andrzeja Grubby będziemy mieli przyjemność oglądać topowych przedstawicieli tenisa stołowego w Polsce. W drużynie aktualnych Mistrzyń Polski zagrają siostry Węgrzyn. Ania i Kasia to złote medalistki ostatnich Mistrzostw Polski w grze podwójnej kobiet, indywidualnie Kasia jest złotą a Ania brązową medalistką MP. Podczas męskich gier z pewnością warto śledzić poczynania zawodnika Politechniki Rzeszowskiej, Tomasza Lewandowskiego, aktualnego brązowego medalisty ostatnich Mistrzostw Polski.

Fot. Grzesiek Jędrzejewski

Reprezentacja AZS Uniwersytetu Gdańskiego, gospodarza turnieju, również ma w swoim składzie postacie bardzo dobrze znane w środowisku tenisa stołowego. Jedną z nich jest bohaterka tegorocznego plakatu AMP Zuzia Błażejewicz.  Studentka psychologii, dwunasta zawodniczka ogólnopolskiego rankingu tenisa stołowego od najmłodszych lat lubuje się w tym sporcie. ‘Moja przygoda z tenisem stołowym rozpoczęła się gdy byłam dzieckiem. Mój tata grał w tenisa, gdy był młodszy, a potem został trenerem i już od najmłodszych lat zabierał mnie ze sobą na treningi.’ Opowiada nam o swoich początkach Zuzia.

Fot. Grzesiek Jędrzejewski

Zeszłoroczna edycja AMP dla drużyny Uniwersytetu Gdańskiego była udana, choć jednocześnie dość pechowa. Jak wyglądają plany na tegoroczne rozgrywki? ‘Na pewno wraz z dziewczynami chciałybyśmy zdobyć medal. W zeszłym roku zabrakło nam trochę szczęścia i niestety nie udało nam się stanąć na podium, dlatego jesteśmy mocno zdeterminowane i zmotywowane, aby w tym roku udało nam się osiągnąć cel.’ Mówi Zuzia, a my trzymamy mocno kciuki za nią i wszystkich uczestników oraz uczestniczki AMP!

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym jest Klub Uczelniany AZS Uniwersytet Gdański oraz AZS Gdańsk. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A. Imprezie partnerują Miasto Gdańsk oraz Uniwersytet Gdański.

Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie stołowym

Turniej kobiet