Pobiegli w dobrej sprawie

Reprezentacja AZS UG w czwartek 31 marca udała się do francuskiego Brestu, aby wraz z rówieśnikami z innych, nadmorskich uczelni pomagać poprzez bieganie. Bieg La Solidaire de Brest to wydarzenie organizowane przez naszego zachodniego partnera, mające na celu wygenerowanie jak największej ilości środków finansowych przeznaczonych docelowo dla wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Ideą biegu jest zatem nie tylko jego wygranie, ale także zebranie jak największej liczby przebytych przez uczestników kilometrów.

Fot. Edern Noel

W biegu na 10 km nie mieliśmy sobie równych – pierwsze miejsce wywalczył Szymon Gumkowski, a na 4 pozycji finiszował Dominik Bejnarowicz. Z kolei w biegu na 7,5 km tuż za podium znalazły się Laura Stolarczyk oraz Urszula Białomyzy. Energii nie brakowało również trenerowi oraz szefowi delegacji- Tomaszowi Aftańskiemu, którzy wystartowali w biegu na 5 km oraz wzięli udział w kursie kajakarstwa morskiego. Wszyscy studenci reprezentowali sekcję lekkoatletyczną AZS UG prowadzoną przez trenera Andrzeja Cieplika, który nie krył dumy po zawodach. ‚Wyjazd był pod wieloma aspektami udany. Przyjemnie jest towarzyszyć naszym studentom, kiedy wygrywają, jak również jak sobie doskonale radzą w relacjach z rówieśnikami z innych zakątków świata. Ich sportowe umiejętności i otwartość są kluczem do ludzkich serc i na pewno będą ważnymi umiejętnościami w kształtowaniu ich w drodze kariery zawodowej.’

Co ciekawe, poza biegiem, nasi studenci mieli okazję poznać funkcjonowanie Uniwersytetu w Breście, ale także zapoznać się ze sportami wodnymi – biorąc udział w zajęciach oswajających na deskach z wiosłem.

Oprócz francuskiego biegu od 28 marca do 3 kwietnia każdy z nas miał możliwość realnie pomóc. Wystarczyło zarejestrować swoją aktywność w aplikacji sportowej, a każdy przebyty kilometr dofinansował francuskie organizacje charytatywne. W tym roku były to “Les Joëlettes du bout du monde” oraz “Un rêve, un sourire” skupiające się wokół pomocy osobom z niepełnosprawnościami. W tegorocznej edycji imprezy udało się zebrać 12 758 euro, co jest rekordem imprezy!

AZS UG/ Weronika Wieżynis
Fot. Edern Noel